iPhone'a 6 - (bardzo wstępne) pierwsze wrażenia

Dzięki uprzejmości Piotrka Grabca, który w drodze z Drezna zahaczył dosłownie na pół godziny o Wrocław, miałem okazję pobawić się iPhone'em 6. Jaki na pierwszy rzut oka prezentuje się nowy sprzęt z Cupertino?

iPhone 6 - front

iPhone 6 - front (własne)

Podstawowe pytanie jakie zadał mi Piotrek (m.in. bloger spidersweb.pl) brzmiało:

Jak leży w ręce?

Taką zagwozdkę mogą mieć tylko najbardziej zatwardziali fani smartfonów Apple. Cała reszta wie mniej więcej czego się spodziewać po telefonie o takiej przekątnej ekranu. Odpowiadam więc - "iPhone 6 leży w ręce naprawdę nieźle". Jest nieznacznie dłuższy od One (M7), ale jednocześnie sporo lżejszy i cieńszy, co bardzo pozytywnie wpływa na walory użytkowe. Obłe krawędzie to — jak słusznie zauważył zresztą sam właściciel — zwycięstwo ergonomii. Tej wielkości urządzenie o bryle iPhone'a 5S byłoby po prostu niewygodne. Co ważne — iPhone 6 nie jest śliski, nie bałem się, że wypadnie mi z rąk, co jest moim nieodzownym lękiem jako posiadacza One M7.

Czy jest tak brzydki jak na zdjęciach?

Nie, jest ładniejszy, ale nie tak ładny jak chcielibyście by był. Piotrek kupił sobie złoty model, który prezentuje się nieźle, ale według mnie pod względem designu iPhone 6 to krok w tył. Złoty 5S ślicznie się mienił, był niczym kawałek biżuterii okalający technologię. Tym wszystkim “szóstka” nie jest i to jej główny problem. To bardzo ładne urządzenie, ale nie tak ładne jak chociażby One (M8).

iPhone 6, krawędź

iPhone 6 jest wykonany wzorowo. Spasowanie elementów, sztywność urządzenia, zimne aluminium oraz zaokrąglona tafla szkła na bokach potwierdzają jedno — konstrukcja tego telefonu to majstersztyk.

Pozostaje jeszcze kwestia tych nieszczęsnych anten. Tu nie będę ukrywał — niedopracowanie ze strony Apple'a jest ewidentne, chociaż na żywo nie wyglądają one aż tak tragicznie, jak na renderach. W pełni zrozumiałe dla mnie jest, że jest to cena zastosowania obudowy unibody. Nie neguję tego — jednak jak wspominałem wcześniej — w ogólnym rozrachunku w kwestii wzornictwa jest to krok w tył.

iPhone 6, tył

Wojtek Pietrusiewicz, autor bloga MakoweABC napisał, że rewelacyjne wrażenie robi teraz ekran. Nie chodzi o rozdzielczość, ale o odwzorowanie barw, lepsze kąty widzenia, oraz coś, na co testy pod mikroskopem nie zwrócą uwagi. Otóż, treści na iP6 nie wyglądają jak wyświetlane na ekranie, ale jak malowane na szkle. Panel niezwykle precyzyjnie reaguje na dotyk, a sposób w jaki wyświetla zawartość pozwala poczuć się jakbyśmy palcem faktycznie bawili się systemem.

Bez efektu WoW

Jak ostatecznie iPhone 6 wypada po pierwszych minutach zabawy? Od samego początku czuć, że trzymamy w ręce topowe urządzenie. To efekt pracy mistrza swojego rzemiosła, jednak brakuje tego efektu WoW, który występował gdy pierwszy raz braliśmy do ręki “czwórkę” czy 5S. Doskonale czuć, że to porządny sprzęt, czołówka wśród czołówki, ale sam iPhone zaczyna powszechnieć. Jest jak z MacBookami — biorąc do ręki Aira wiesz, że trzymasz w rękach mały cud techniki, ale to wciąż “tylko” ultrabook. Podobnie jest z “szóstką”. Co prawdopodobnie nie odbiera jej tego, jak dobrym i kompletnym smartfonem jest.

Zobacz również: Czy można ufać dyskom w chmurze (rozmowa z Mikko Hypponenem)

Podziel się:

Przeczytaj także:

Także w kategorii Apple:

Pierwszy iPhone, czyli "telefon bez klawiatury, którego nikt nie zechce" Lista pierwszych gier na iOS’a które wykorzystują technologię Metal Pierwsza gra na Apple Watch sporym zagrożeniem dla użytkowników! Apple wytarło podłogę konkurencją, tylko Wy tego nie rozumiecie! Apple Watch: to samo, ale lepiej. Pod każdym względem Vainglory - zaprezentowana na konferencji Apple’a gra wykorzysta technologię Metal Apple Watch oficjalnie. Wreszcie doczekaliśmy się zegarka Apple Nowa porcja filmów i zdjęć z włączonym iPhone'em 6. Smartfon dostanie dodatkowy wiersz ikon Czy tak będzie wyglądał iWatch? Premiera Bioshock w App Store. Jest drogo i nie każdy zagra! Stronghold 3 za darmo po 2 miesiącach od premiery! Icebreaker: A Viking Voyage za darmo w App Store! Promocja na Alien Shootera w App Store Chwilowa promocja na Audiko Ringtones PRO, warto skorzystać jeżeli chcesz darmowe dzwonki na iPhone’a! EPOCH 2 za darmo w App Store Dobroczynny wpływ App Store na życie Europejczyków Dwie ciekawe promocje z App Store Premiera Bioshock w App Store coraz bliżej! Duża obniżka cen gier z serii Anomaly w App Store Table Tennis Touch o połowę tańszy w App Store Pou do pobrania za darmo z App Store! Ulotka z datą premiery i cenami iPhone 6? Płatna wersja VLC Streamera do pobrania za darmo z App Store! Z MyBrushes Pro możesz rysować na iPadzie jak profesjonalista